V sobotu 11. 5. 2013 jsme vyrazili na pozvání našeho kámoše Karlose na veteránský turnaj do Mrákova. Někteří dynamáci vyrazili již v pátek s tím, že v Domažlicích navštíví oblíbený výčep s koutským pivem, Ti kteří mají přísné ženy, dorazili na místo až v sobotu v ranních hodinách. Turnaje se účastnilo 6 týmů, hrálo se systémem každý s každým, takže nás čekalo 5 zápasů. Nemilým překvapením byla hrací doba, a to 2x20 minut, což i pro naše silně trénovaná těla bylo poměrně dost. Na turnaj dorazila tradiční prořídlá sestava. Protože chyběl stabilní brankář, dohodli jsme se, že každý hráčů odchytá jeden zápas.
Hned první utkání jsme hráli proti domácímu vyhecovanému týmu Metanol Smrákov. Byl to šílený zápas. Na začátku jsme nastoupili jako malí Jardové a za 10 minut jsme prohrávali o tři góly. Ale pak zavelel k útoku náš obranář, zlý pes Jarda. Postavil se k situaci jako chlap, vzal odpovědnost na sebe a vyrazil do útoku, prokličkoval se celým hřištěm vystřelil do břevna. Jarda pak přibrousil v obraně. Protihráči se s takovou hrou nedokázali vyrovnat v rámci fair play. Po zbytečném oplácení dostal jeden z domácích červenou kartu. Přesto jsme přesilu nezúročili nakonec prohráli 3:0.
Druhý zápas jsme hráli proti týmu Folmava. Po divoké debatě jsme se rozhodli hrát zodpovědněji, soupeře jsme tentokrát unudili pasivitou a uhráli remízu 0:0.
Třetí zápas proti týmu Pivo v Koutě nebyl jednoznačnou záležitostí, ale nakonec jsme prohráli 2:0 a bylo jasné, že pokud nevyhrajeme čtvrtý zápas, prohrajeme turnaj, což by nás mrzelo.
Čtvrtý zápas proti týmu Autodoprava Fulín, to byl náš koncert. Vše jako za mlada, dynamácká druhá míza. V bráně byl Jarda, a podržel nás. Neustále vybíhal z brány, nesnesitelně hulákal na spoluhráče. Nakonec si naběhl na fantasticky kopnutej roh a vytvořil prostor pro Romana, který nezaváhal a proměnil šanci v naší jedinou výhru v turnaji.
Pátý zápas s drahlínskými chody už byl bohužel nad naše síly, jelikož Chodové nebyli žádní chodci a nám došli síly. Karlos sice zaznamenal náš druhý střelecký úspěch, ale Roman v brance nepomohl a byl po slabém výkonu celého týmu, třikrát překonán.
Turnaj jsme si všichni moc užili, jen by nás příště mohlo dorazit víc. Vyhráli zaslouženě domácí Metanol, bez ztráty bodu. My jsme nepropadli a získali bramborovou medaili. Díky za pozvání!